Jak vybrat infralampu

Pokud pokukujete po infračervené lampě, nejspíš vás zajímá téma fototerapie, tedy léčba pomocí světelného záření. V tomto článku se dozvíte, jaký je rozdíl mezi infračervenou lampou (také soluxem), horským slunkem a biolampou, jak funguje infralampa a na co je vhodná. Také vám poradíme, na co se při výběru infračervené lampy zaměřit.

Recenze infračervených lamp 2025

Beurer IL 50
Medisana IR 885
Beurer IL 35
Efbe-Schott IR812
Sanitas SIL 16
Beurer IL 11
Zjistit cenuZjistit cenuZjistit cenuZjistit cenuZjistit cenuZjistit cenu
Výkon (W)300300150150150100
Časovačanoanoanonenene
Napětí (V)230230230230230230
Možnosti nastavení polohyanoanoanoanoanoano
Orientační cena Kč190020001300600800450
Hodnocení
celkem
94 %
93 %
88 %
81 %
80 %
76 %
 Zjistit cenuZjistit cenuZjistit cenuZjistit cenuZjistit cenuZjistit cenu

Do našich recenzí jsme vybrali infračervené lampy od nejznámějších výrobců. Při hodnocení jsme se zaměřovali nejen na výkon, ale také na jednoduchost obsluhy a možností nastavení.

Infračervená lampa Beurer IL 50

Výkon300 W
Časovačano
Napětí230 V
Možnosti nastavení polohyano
Orientační cena Kč1900

Infračervená lampa Beurer IL 50 vítězí v testech zejména proto, že se jedná o výborný zdravotnický prostředek za přijatelné peníze. Tato infračervená lampa je výtečná pro léčbu nachlazení, svalové bolesti, bolesti kloubů a dalších zdravotních potíží. Keramické infračervené sklo stoprocentně blokuje škodlivé UV záření. Ozařovací plocha dosahuje rozměrů 30 x 40 cm, což je dost velká plocha na to abyste si pohodlně prohřáli záda, bok nebo celé končetiny. Kromě výkonu 300 W oceníte i funkce, ke kterým patří 5 úhlů náklonu pro vaše maximální pohodlí. Elektronický časovač má 3 stupně a můžete jej nastavit maximálně na 15 minut, po jejichž uplynutí se IR spektrum automaticky vypne.

Jako praktická se předvedla konstrukce, kterou není problém plynule nastavovat do ideálního úhlu. Pro delší životnost lampy slouží aktivní ventilace, jež brání v nadměrném zahřívání. Váha 1,5 kg dodá přístroji stabilitu, ale není překážkou k snadné manipulaci nebo přenášení z místa na místo.

Infračervená lampa Beurer se zároveň snadno ovládá. Kromě tlačítek je k dispozici také přehledný LCD displej, na němž veškeré údaje zřetelně vidíte. Jediné, co se dá infralampě Beurer IL 50 vytknout je absence volby určité teploty.

Zjistit cenu

Beurer IL 35

Výkon150 W
Časovačano
Napětí230 V
Možnosti nastavení polohyano
Orientační cena Kč1300

Infračervená lampa Beurer IL 35 je zlatým středem mezi IR lampami pro domácí použití. Jak ve výkonu, tak v ceně zařízení. Oproti prvnímu modelu sice stojí o poznání víc, svými vlastnostmi jej ale snadno předčí. Beurer IL 35 má funkci třístupňového elektronického časovače, který umožňuje nastavit délku expozice na maximální čas 15 minut. Poté se světlo samo vypne. Mohlo by se zdát, že je jednoduché ohlídat si čas terapie například pomocí budíku, ale jistota je jistota. Konstrukce této infra lampy zvládá 5 úhlů náklonu, takže si působení infračerveného světla nastavíte přesně tak, jak zrovna potřebujete. Na dutiny, na ruku, klouby, záda a tak dále… Výkon infralampy Beurer IL 35 je 150 Wattů, tedy průměrně výkonná lampa. Chybí přepínač intenzity světla a vypínač, takže vám nezbude než lampu zapojit přímo do zásuvky. Velikost plochy zářiče je podstatně menší než u vítěze testu, takže je třeba počítat s tím, že ozařování větších ploch na těle zabere delší čas.

Zjistit cenu

Beurer IL 11

Výkon100 W
Časovačne
Napětí230 V
Možnosti nastavení polohyano
Orientační cena Kč450

Infračervený zářič Beurer IL 11 je jednoduchý přístroj. Výkon 100 W se řadí mezi infračervenými zářiči k nejslabším, avšak svůj účel splňuje. Je vhodný pro ty, kteří jsou citlivější na teplo, nebo nemají dostatečnou termoregulaci. Jedná se o malý přístroj o velikosti 12 x 20.5 x 16,5 cm. Nemá vypínač, takže uvedení do provozu se provádí zapojením vidlice kabelu přímo do zásuvky. Pokud upřednostňujete levnou, skladnou, ale funkční infralampu, bude vám Beurer IL11 plně dostačovat. Vzhledem k tomu, že tato infralampa nedisponuje ani časovačem, je nutné se spolehnout na hlídání času na hodinách. Recenzenti, kteří si tento produkt koupili, vyjadřují spokojenost s výkonem přístroje, avšak uvádějí, že jeho konstrukce je lehká a nestabilní. Dalším nedostatkem je krátká přívodní šňůra, která snižuje pohodlí při použití. Z testu vyšel tento přístroj jako levný základní model, od kterého nelze očekávat žádné speciality, který ale spolehlivě plní to, k čemu je určen. Doporučuje se k lokální léčbě menších ploch, na ucpaný nos, nebo akné.

Zjistit cenu

Sanitas SIL 16

Výkon150 W
Časovačne
Napětí230 V
Možnosti nastavení polohyano
Orientační cena Kč800

Infračervená lampa Sanitas SIL 16 patří mezi také mezi menší přístroje. Snadno ji umístíte na stůl nebo na židli. Výkon zářiče 150 W plně dostačuje pro domácí potřeby k léčbě svalů a podkožních tkání, ulevuje od bolestí kloubů, pomáhá v léčbě akné a ucpaných dutin. Lze ji snadno nastavit do pěti poloh, neobsahuje ani vypínač, ani časovač. Jednoduchost ovládání je vykoupena malým diskomfortem při vypínání pomocí síťového kabelu přímo ze zásuvky a hlídání doby ozařování.

Zjistit cenu

Efbe-Schott IR812

Výkon150 W
Časovačne
Napětí230 V
Možnosti nastavení polohyano
Orientační cena Kč600

Stejně jako Sanitas SIL 16 má infralampa Efbe-Schott IR812 výkon zářiče 150 W, tedy plně dostačující výkon pro pravidelné domácí používání. Nemá vypínač, takže i u tohoto modelu je nutné pro vypnutí vytáhnout přívodní kabel ze zásuvky. Polohu u tohoto modelu můžete nastavit libovolně v rozmezí 0–60 stupňů, což může být výhoda oproti přednastaveným polohám, jak je tomu u jiných modelů infračervených zářičů. Tento zářič je takovým zlatým středem mezi podobnými výrobky. Cenově dostupný model střední třídy.

Zjistit cenu

Medisana IR 885

Výkon300 W
Časovačano
Napětí230 V
Možnosti nastavení polohyano
Orientační cena Kč2000

Infračervená lampa Medisana IR 885 disponuje výkonem až 300 W, což je maximum u podobných zářičů pro domácí použití. Lampu můžete polohovat dle potřeby až do úhlu 35 stupňů. Tento přístroj je robustnější a tím i stabilnější i díky vsazenému sklokeramickému krytu žárovky. Vypínání a zapínání se provádí pomocí vypínače. Délku terapie si můžete snadno nastavit pomocí tlačítka od 1 do 15 minut. Samozřejmostí je možnost polohování přístroje.

Zjistit cenu

Co je infračervená lampa a jak funguje?

Infračervené záření je vlastně elektromagnetické vlnění, jehož vlnová délka je 760 nm až 1 mm (zdroj). Na stupnici elektromagnetického vlnění se nalézá mezi červenou oblastí viditelného spektra a mikrovlnami. Jeho využití je v současnosti velmi široké – od sledovací techniky až po výkonnostní lasery. Podle vlnové délky, pronikavosti a míry pohlcování se dále dělí na podskupiny. Infračervené záření je součástí slunečního záření. Dokáže zahřát povrch věcí a živočichů, aniž by došlo k ohřívání okolního vzduchu. Využívá se hojně v medicíně, ať už při rehabilitaci, tak i při regeneraci organismu.

Stále více výrobců se zabývá vývojem a výrobou infračervených lamp, jinak řečeno soluxů. Výzkumy celé řady renomovaných odborníků totiž potvrzují blahodárný účinek červeného světla na lidské zdraví. Aplikaci červeného světla doporučují na léčbu zánětu dutin, posílení elasticity kůže, odstranění či zmírnění tvorby vrásek, podporu kloubů a prevenci svalové únavy. Svůj vlastní infračervený zářič si díky velkému výběru na trhu může dnes dovolit každý a využívat hojivých a relaxačních účinků dle svých potřeb.

Světlo je biologicky aktivním prvkem komunikujícím s naším organismem a jeho dostatek je jedním z nejdůležitějších aspektů našeho zdraví. Infračervená lampa produkuje infračervené paprsky, které pronikají do tkání pod pokožkou, kde dochází k intenzivnímu prohřívání, výměně látek a tkáňové regeneraci.

Zdravotní účinky infračerveného záření

Infračervené lampy, nebo soluxy lze využívat například k léčbě akné. Infračervené záření totiž dokáže cíleně likvidovat bakterie způsobující akné, hojit zánětlivé procesy pleti a stimulovat regenerační procesy tkání. Zvyšuje imunitní systém pokožky. Účinnost léčby je viditelná už po 24 hodinách při provedení 2–3 procedur (zdroj).

Běžná rýma se může zkomplikovat zánětem dutin. Fototerapie je v tomto případě velmi úspěšným pomocníkem. Infračervené světlo dokáže prohřát dutiny napadené bakteriemi, uvolnit nahromaděný hlen a oblast dutin doslova vyčistit. Doporučuje se používat infralampu 2x denně, ráno a večer po dobu 10 minut. Tato léčba je vhodná i pro děti. V případě akutního virového onemocnění může být tato léčba vnímána jako nepříjemná. V takovém případě se použití vyhněte. (zdroj)

Co se týče použití IR záření pro léčbu akutní nákazou virem Covid-19, platí stejné pravidlo. V akutní fázi onemocnění, kdy tělo reaguje na napadení viry zánětlivým procesem, nemusí být prohřívající IR záření tou pravou metodou vedoucí k úlevě. Rozhodně jej lze doporučit jako prevenci pro zvýšení imunity organismu, nebo jako terapii pro rekonvalescenci po prodělání choroby. Léčba dětí červeným světlem je předmětem diskuzí zejména proto, že velmi malé děti nemají vyvinutou schopnost termoregulace a působení infračervených paprsků může způsobit přehřátí organismu. Vhodnost léčby u kojenců proto doporučujeme konzultovat s lékařem. Významným přínosem aplikace infračerveného záření je i léčba pohybového aparátu. Prohříváním se uvolňuje ztuhlé svalstvo kolem páteře, zad a krku, které často způsobuje bolesti hlavy. Uvolňuje i bolestivé spazmy, zkrácení svalů a šlach, chronické zánětlivé procesy i degenerativní onemocnění svalů, kloubů a šlach. Infračervené záření se doporučuje také při rehabilitacích po operacích, kdy pomáhá hojit rány (nikoli živé a otevřené), uvolňuje ztuhlé svalstvo a celkově regeneruje poraněné tkáně. (zdroj)

Terapie infračerveným světlem dodává energii, podporuje výkonnost, upravuje spánek a také dodává mladistvý vzhled. Používání infralampy se řídí podle jednoduché zásady. Vždy by mělo být exponované osobě působení paprsků subjektivně příjemné. Dalším zákonem pro používání IR lamp je samozřejmě manuál výrobce.

Nežádoucí účinky

Infračervené světlo nemá vedlejší nežádoucí účinky. Dokonce ani nadměrné používání infračerveného záření nepoškozuje kůži, nezpůsobuje popáleniny, protože při ozařování IR světlem nedochází k uvolňování UV záření. Přesto je důležité vyvarovat se chybám při provádění fotonové terapie. Aby vám používání infralampy přinášelo očekávané výsledky, je nutné dodržovat několik zásad:

Vyvarujte se nadměrné aplikace

Proces léčby infralampou je pro organismus docela náročným procesem. Buňky se regenerují a tkáně se hojí, což pro organismus představuje velký výdej energie. Proto je důležité organismu poskytnout čas na práci na vlastních regeneračních procesech. Při bolestech hlavy, nebo pocitech únavy a vyčerpání si od světla odpočiňte.

Chraňte si oči

Infračervené záření nefunguje sice jako slunce, ale jeho intenzita může oči poškodit stejně jako silná žárovka. Proto se doporučuje mít při aplikaci zavřené oči, případně použít ochranné brýle.

Dodržujte správnou vzdálenost

Každá infralampa má v návodu uvedeno, jakou vzdálenost byste měli při ozařování dodržovat. Správná vzdálenost od zdroje zajistí efektivitu léčby.

Žádné masti ani oleje

Před použitím infra lampy nepoužívejte na ozařovanou pokožku žádné krémy, masti ani oleje. Tyto látky na povrchu kůže vytvářejí film, který může při zahřátí reagovat a nelze vyloučit ani popálení kůže.

Konzultace s lékařem

Pokud trpíte vážnou nemocí, nebo si nejste jistí, jestli je pro váš stav použití infra lampy bezpečné, konzultujte fotonovou terapii se svým lékařem. Pokud máte akutní zranění, počkejte 24 hodin, než lampu použijete. Organismus potřebuje nejvíce energie a síly právě v začátcích procesu hojení. Dopřejte mu tedy čas k nastartování léčebných procesů.

Těhotenství

Ani těhotenství není kontraindikací k terapii infračerveným světlem. I tady platí zásada, že dokud je záření příjemné, je to v pořádku.

Rozdíl mezi infralampou, horským sluncem a biolampou

Všechny tyto přístroje jsou fototerapeutickými pomůckami při léčbě elektromagnetickým zářením v rozsahu viditelné části spektra ultrafialové a infračervené oblasti. Využívají účinky energie fotonů.

Infračervené lampy

Nazývané také soluxy, se využívají k léčbě infračerveným světlem. Produkují světlo dlouhých vlnových délek (nad 760 nm), které má schopnost pronikat do hlubších vrstev pokožky, uvádí se až 4 cm. Je pouhým okem neviditelné a má řadu pozitivních účinků na lidský organismus. Paprsky tohoto světla rozvibrují molekuly vody v těle, čímž dochází k rozšíření cév, jejich pročištění a lepšímu prokrvení ošetřovaných částí. Díky působení infračervených paprsků dochází k uvolnění ztuhlých svalů, regeneraci buněk, odstranění škodlivin a stimulaci imunobiologických reakcí.

Horské slunce

Bylo hitem mnohých domácností v 70. a 80. letech. Ve většině případů se využívalo k opalování obličeje, k prohřívání a uvolňování nosních dutin, nebo k desinfekci prostor. Názor odborníků na tento přístroj produkující zejména UVA, UVB a UVC záření je velmi rozporuplný. Vysoký podíl ultrafialového záření totiž může poškodit pokožku, zrak a může způsobovat nádorové bujení. Dnes je obdobný přístroj k dostání pod názvem obličejové solárium. Neslouží pouze k celoročnímu opalování. Stejně jako pobyt na slunci má používání obličejového solária pozitivní vliv na psychiku, takže pomáhá například při léčbě depresí, nebo únavového syndromu. Kromě toho pomáhá ultrafialové světlo v pokožce vytvářet vitamin D, zesiluje svalovou výkonnost, urychluje hojení ran, popálenin či kožních chorob. Dá se částečně využít i k redukci virů, bakterií nebo roztočů v domácnosti.

Biolampa

Neškodné polarizované světlo produkuje přístroj, kterému se říká biolampa. Jeho aplikací přispějete ke zmírnění bolesti svalů a zlepšení tělesné i duševní aktivity. Světlo prostupuje do hlubších vrstev pokožky, kde podporují vývoj buněčných struktur. Dochází tak k regeneraci buněk. Biolampy se používají hojně v různých zdravotnických odvětvích. Na trhu jsou přístroje různých velikostí, tedy od malých ručních aparátů, které použijete na konkrétní místo, až po velké lampy, které ozáří celé tělo. Takové přístroje jsou zavěšené na podvozku s kolečky, setkáte se s nimi spíše v ordinacích a na specializovaných pracovištích.

Terapie pomocí biolampy má tři typy účinku. Biostimulační, protizánětlivý a analgetický.

  1. Biostimulační – buňkám je dodána energie, a to stimuluje jejich životní procesy. Zároveň s tím se urychlují i reparační mechanismy – aktivace tvorby kolagenu, obnova cév a celková regenerace tkání.
  2. Protizánětlivý – světlo pozitivně ovlivňuje všechny projevy zánětlivé reakce (otok, zarudnutí, bolest…). Posiluje to imunitní odpověď bílých krvinek a při vhodném použití také stimuluje jejich tvorbu.
  3. Analgetický – dochází ke zpomalení degenerace nervových vláken a ke stimulaci tvorby endorfinů a enkefalinů. Tím je potlačena bolest.

Masážní přístroje, které zároveň využívají infračervené světlo, jsou k dostání buď ve variantě do ruky vhodné pro masáže zad a končetin, případně ve verzi určené pro ošetření obličeje, nebo jako podložka pro masáže a prohřívání chodidel, zad a podobně. Infračervené světlo v tomto případě vhodně doplňuje masážní efekt stroje. Podporuje uvolnění a odplavování škodlivin ze tkání.

Vývoj nových trendů se i v oblasti fotonové terapie velmi rychle posouvá. V nabídce se tak objevují i výrobky, které produkují infračervené světlo pomocí LED technologie. Vyrábí se pásky, nebo obličejové masky, nebo i pásky na dekolt. Výrobci slibují zejména kosmetický efekt v podobě omlazení pleti. Na trhu najdete i takzvané červené a infračervené LED panely, které disponují diodami produkujícími infračervené světlo různých vlnových délek a dokáží imitovat energii, kterou člověk získává pobytem na slunci, ovšem bez škodlivých účinků UV záření.

Co jsou infralampy a jak je vybrat

Infralampy pracují všechny na stejném jednoduchém principu. Pro profesionální účely v ordinacích a jiných odborných pracovištích se používají větší a výkonnější přístroje, které jsou pro snadnější manipulaci opatřeny velkým stojanem na kolečkách. Pro domácí použití jsou k dispozici menší přístroje, které můžete držet v ruce, nebo postavit a zvolením vhodné polohy namířit na požadované místo, anebo připnout popruhem k místu, které chcete ošetřit.

Infračervená lampa je vlastně taková lampa s červeně svítící žárovkou. U větších přístrojů je za sklokeramickým krytem umístěna spíše zářivka. Žárovka infralampy vyzařuje červené světlo, které neohřívá okolní vzduch, ale prohřívá předměty v jejím okolí.

Výkon

Výkon infralamp pro domácí terapii se pohybuje v rozmezí mezi 100 a 300 W. Obecně platí, čím vyšší výkon, tím rychlejší průnik efektivního množství záření do pokožky. Zářiče se stowattovým výkonem jsou vhodné pro osoby citlivější na teplo, nebo pro osoby, které na teplo nereagují adekvátně a také například pro léčbu dětí. I lampa s nejnižším výkonem odvede svou práci dobře, pokud se budete držet doporučené délky a frekvence terapií. Obecně se doporučují dvě sezení za den v délce maximálně 15 minut, ale záleží na tom, pro jaké účely se lampa používá. Rozhodující roli také hraje vzdálenost od zářiče. Informace o frekvenci, délce a vzdálenosti fototerapie vždy hledejte v návodu k přístroji. Infralampa s výkonem 300 W se hodí pro případy, kdy je potřeba ošetřovanou část těla rychleji prohřát. Také je vhodná pro větší plochy, jako jsou záda, nebo hrudník.

Intenzita

Také intenzita světla rozhoduje o tom, za jak dlouho se tkáň prohřeje. Valná většina dostupných infračervených lamp umožňuje volbu intenzity světla ve třech úrovních.

Nízká intenzita záření znamená zároveň nejdelší vlnové délky světla, které dosahuje 20–30 °C. Proniká do hloubky a je určena pro déletrvající osvětlování.

Střední intenzita představuje práci se středními vlnovými délkami s teplotou mezi 30 a 38 °C a je vhodná pro urychlení regenerace. Proniká do menší hloubky a je vhodná pro středně dlouhé aplikace

Vysoká intenzita záření je určena pro intenzivní prohřátí během několika málo minut. Dosahuje teploty okolo 42 °C. Intenzitu světla volte s ohledem na druh terapie, kterou potřebujete. V každém případě ale platí, že při jakémkoli náznaku diskomfortu v ozařované části, nebo celkové nevolnosti lampu okamžitě přestaňte používat a další postup konzultujte s lékařem.

Funkce, které zpříjemní používání

Kromě intenzity červeného světla by nás měly při výběru zajímat i funkce, kterými přístroj disponuje. U levných modelů se mnoho funkcí nedočkáme, ale i pokud vám stačí jednoduchý přístroj, který nemá vypínač, ani časovač, nebo volič intenzity světla, můžete se spolehnout na to, že přístroj bude plnit to, co má.

Časovač

Některé modely disponují časovačem, tedy tlačítkem, s jehož pomocí si jednoduše naprogramujete délku terapie. Obvykle se tato délka dá nastavit po jedné minutě. Výhodou je, že nemusíte čas hlídat jiným způsobem. Po uplynutí zvoleného času se lampa vypne. Tato funkce je k mání u dražších a výkonnějších přístrojů.

Vypínač

Není výjimkou, že infralampa nemá klasický vypínač a přístroj se do chodu uvádí jen zapojením vidlice přívodního kabelu do zásuvky. Týká se to především levnějších modelů, kde se cení jednoduchost a bezpečnost přístroje. Nedochází totiž k tomu, že by lampa zůstala zapnutá v zásuvce i po jejím vypnutí.

Velikost ozařovacího pole

Pokud vybíráte infračervenou lampu, měli byste mít představu, pro jaké účely ji budete využívat. Kromě výkonu a intenzity je podstatná i velikost prohřívací plochy. Zatímco nejlevnější modely vypadají jen jako malá zářivka šířící červené světlo na plochu o průměru několika milimetrů, nákladnější modely bez problémů osvítí hrudník, záda, nebo celou končetinu. Jsou tedy rychlejší a efektivnější.

Konstrukce stojanu

Manipulace s takovým přístrojem by měla být pohodlná, ale i bezpečná. Proto při výběru dbejte i na to, jaká je konstrukce infračervené lampy. Lampa by měla být uchycená v otočném skeletu, který je ve valné většině z plastu. Možnost polohování by měla být samozřejmostí. Bez toho, aby se dalo světlo namířit požadovaným směrem, by terapie pozbývala pohodlí, které přispívá ke komfortu relaxace. Sofistikovanější přístroje nabízejí možnosti polohování pomocí madel, jejich stojany jsou robustnější a stabilnější. Polohování se provádí buď jen prostým posunutím madel tak, aby se světlo zacílilo správným směrem, nebo jsou k dispozici přednastavené úhly náklonu. U levnějších a lehčích modelů hrozí převržení svítidla.

Infralampy jsou ve své podstatě léčebné pomůcky, a proto by vždy měly být certifikované nezávislým kontrolním orgánem. Vždy se ujistěte, že nakupujete pouze u certifikovaných obchodníků.

Před prvním použitím

Návod k použití je v případě zdravotnických pomůcek jako je infra lampa alfou a omegou úspěchu. Zásadní je především vzdálenost, ze které na vás infračervené světlo působí. Některé modely požadují vzdálenost kolem 45 centimetrů, jiné zase 80 centimetrů. Dalším podstatným údajem je doba a četnost používání. Tyhle údaje totiž ovlivňuje výkon, rozsah a účinek vyzařovaného světla. Obecně se doporučuje používat lampu cca. 15 minut maximálně 3krát denně, ale velkou roli hraje i to, na jakou část těla a k jakým účelům solux používáte.

Ceny infralamp

Ceny se u infralamp pohybují od nějakých 400 Kč až do 6 000 Kč.

Levné infralampy

U těch nejlevnějších modelů můžete očekávat nižší výkon, tedy 100 W, nebo i 150 W. Konstrukce obvykle nebývá robustní a zapomenout můžete také na vypínač a časovač. Pokud vám však nevadí, že před lampou strávíte delší čas, osloví vás příjemný poměr cena/výkon. Uvolnění namožených svalů nebo zastydlou rýmu zvládne i tento levný přístroj. Nezapomeňte však kontrolovat certifikaci, neboť v levnějších cenových hladinách nejčastěji narazíte na nekvalitní výrobky.

Kvalitní infralampy

Ve střední cenové třídě, tedy nad 3000 Kč naleznete už sofistikované přístroje, které nabízejí výkon až 300 W.

Profi infralampy

Dražší lampy jsou už v kategorii spíše pro profesionální pracoviště, proto se jim v tomto článku nevěnujeme.

Neznámější výrobci infralamp

Tabulce nejlépe hodnocených výrobků v kategorii infračervených lamp pro domácí použití jasně vedou němečtí výrobci zdravotnické techniky. Patří mezi ně společnost Beurer založená v roce 1919. Dnes je rodinná společnost lídrem na trhu v Evropě pro flexibilní vytápění a má vedoucí postavení na trhu v Německu pro monitory krevního tlaku a masážní produkty. Rozsah produktů společnosti

Beurer zahrnuje například topné vložky, osobní váhy, kuchyňské váhy, monitory krevního tlaku, zvlhčovače a odvlhčovače vzduchu, monitory tepové frekvence, senzory aktivity a spánku, masážní zařízení na ruce / nohy, masážní křesla a další. Kromě toho řada Beauty nabízí vše, co potřebujete pro manikúru / pedikúru, péče o obličej, depilaci a péči o vlasy. S využitím nejmodernější technologie, řada aplikací společnosti Beurer neustále rozšiřuje širokou škálu svých produktů. Beurer se silně zaměřuje na výzkum a vývoj v kombinaci s cílenou analýzou budoucích trhů, a je přítomen v 110 různých zemích po celém světě. Infralampy od firmy Beurer jsou velmi dobře hodnoceny. Výrobky jsou odstupňovány, takže v sortimentu této značky najdete malé spotřebiče s výkonem 100 W, ale i nejoblíbenější model s výkonem 300 W. I tady se cení německá kvalita.

Také firma Efbe-Schott je tradiční německá společnost zaměřující se na výrobu elektrických pomůcek ve zdravotnictví a péči o tělo. Byla založena už v roce 1930. Po několika proměnách a fúzích etablovala jako inovativní společnost na trhu. Množství národních a mezinárodních patentových přihlášek svědčí o neustálém nadšení společnosti pro inovace.

Sanitas je úspěšná značka ve wellness a zdraví od roku 2000. Sortiment SANITAS se neustále rozšiřuje, aby splňovaly rostoucí požadavky zákazníků. Sortiment SANITAS je atraktivní s moderní technologií, širokou nabídku funkcí a designem. Nabízí produkty pro měření krevního tlaku, měření tělesné teploty, monitory srdečního tepu, masáže, zubní péče pro celou rodinu. Společnost SANITAS vyrábí infrazářiče různých velikostí a cenových kategorií. Kromě velkých lamp do kosmetických a zdravotnických provozů jsou to právě i ty na domácí použití v příjemných cenových kategoriích.

Firma Philips se v oblasti přístrojů s infračerveným světlem soustředí především na výrobu zdrojů a kvalitních žárovek.

Jak vám tento test pomohl? Budeme rádi, když ho ohodnotíte hvězdičkami.

4.4/5 29 hodnocení

Kategorie:

Budeme rádi za vaše názory a připomínky

      Přidejte váš dotaz nebo recenzi

      Před odesláním komentáře byste měli vědět jak pracujeme s vašimi osobními údaji. Důvodem pro zpracování osobních údajů je náš oprávněný zájem. Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC (GDPR). Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email je neveřejný a pro jiné účely ho nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na [email protected].

      Covybrat.cz
      Logo